[ DOMOV ] [ MAPA STRÁNOK ]
HĽADAJ:
Original Buff®

Buff® je svetoznáma značka originálnych multifunkčných bezšvových šatiek tvaru tunela. Tieto multifunčné šatky sú vyrobené z polyesterového mikrovlákna, ktoré ich predurčuje na využitie pri rôznych športových aktivitách ale aj na bežné nosenie.

Multifunkčná šatka Buff® je vďaka polyesterovému mikrovláknu, z ktorého je vyrobená vetruvzodrná, priedušná, rýchloschnúca, jemná, ľahká. Má ochranný faktor 10-15 UPF a môžete ju kľudne prať v práčke nakoľko nestráca svoj tvar, farby a ani funkčné vlastnosti.
Buff® sa dá nosiť ako: čelenka, čiapka, kukla, šatka na krk, potítko, maska, pirát... . Využijú ho najmä: turisti, vytrvalostní bežci, tenisti, lyžiari, snowboardisti, bežkári, skialpinisti, hráči kolektívnych športov, fitnesáci a iní.

Vďaka jemnej štruktúre je mimoriadne vhodný pod prilbu pre motorkárov, cyklistov, ferratistov, či horolezcov a to, že rýchlo schne, ocenia aj vyznávači vodných športov. Nápadité vzory predurčujú Buff® k tomu, aby ste ho nosili aj vo všedný deň, len tak pre radosť a pohodu.

 

Všetky multifunkčné šatky Buff® majú certifikát: Oeko-Tex, ktorý vydala AITEX (Technological Textile Institute), ktorá je členom Medzinárodnej asociácie pre výskum a testovanie v oblasti textilnej ekológie (Oeko-Tex). Tento certifikát zaručuje, že výrobky Buff® spĺňajú telesno-ekologické požiadavky na "výrobky v priamom kontakte s pokožkou", ako aj to, že slňajú požiadavky súčasných Európskej legislatívy na azofarbivá.

 

Certifikát Oeko-Tex "Dôvera k textíliám"

 

 

Firma Buff®

Buff® je registrovaná obchodná značka spoločnosti Original Buff S.A. Španielsko, ktorá bola založená v roku 1992 a je výrobcom vôbec prvých multifunkčných a bezšvových šatiek tvaru tunela. Spoločnosť začala s predajom multifunkčných bezšvových šatiek "Buff®" v Španielsku v roku 1992 a s exportom do ďalších krajín Európy začala v roku 1995. Teraz sa Buff®r) predáva vo viac ako 40 krajinách sveta a na všetkých kontinentoch.

 

Inovácia Buff®

Buff® bola spočiatku známa len pod pojmom multifunkčné bezšvové šatky. Kvalita, rozličnosť dizajnov a spokojnosť zákazníkov bola akousi výzvou pre rozšírenie sortimentu tejto značky aj o nové produkty (Polar Buff®, Reflective Buff®, National Geographic Buff®, Junior Buff®, Baby Buff®, Visor Buff®, Combi Buff®, a pod.). Pravidelná inovácia značky Buff® sa prejavuje nielen v každoročne obnovovaných dizajnoch ale aj v nových produktoch.

 

Využitie Buff®

Výrobky Buff® sú veľmi úspešné medzi zákazníkmi, ako sú snowbordisti, lyžiari, skialpinisti, horolezci, lezci, cyklisti, bežci, tenisti, turisti a mnohí iní. Buff® výrobky robí populárnymi ich jednoduchosť, pohodlnosť, praktickosť, multifunkčnosť a všestrannosť. Sú veľmi príjemné na nosenie a chránia pred chladom, snehom, vetrom ale i slnkom. Kolekcia Buff® ej k dispozícii v stovkách rôznych farieb, vzorov, veľkostí, rozličných materiálov zabezpečujúcich výbornú ochranu a super "look" pri rôznych športových aktivitách.

 

Čo je to vlastne Original Buff®

Original Buff® je všestranná multišportová pokrývka hlavy; šatka v tvare tunela vyrobená z bezšvového elastického 100% polyesterového mikrovlákna. Original Buff® zabezpečuje vysoký stupeň pohodlia a ochrany v chladnom počasí i ochrany pred spaľujúcim slnkom a vetrom počas rôznych outdoorových a indoorových aktivít.

 

Mikrovlákno

Je veľa druhov polyesterových priadzí a odlišujú sa medzi sebou hrúbkou jednotlivých vlákien (tzv. titerov). Ak je hrúbka priadze menšia ako 1 Dtex (Dtex = mierk jemnosti tkaniny), polyesterové vlákno už možno nazývať mikrovláknom. V každom prípade póry, ktoré sú na vonkajšom povrchu textílie musia byť veľmi malé, aby zabránili presiaknutia vody do vnútra textílie, ale na druhej strane póry z vnútornej strany musia byť dostatočne veľké, aby bola tkanina priedušná. Tkaniny tohto druhu je možné vyrobiť len prostredníctvom komplexného úpletového procesu. Tento proces sa využíva aj pri výrobe multifunkčných šatiek Buff®. Použitie vysoko kvalitných vlákien - mikrovlákien a komplexného úpletového procesu má za následok zvyšovanie výrobných nákladov.

 

Polygiene®

Vďaka technológii Polygiene® prichádza Original Buff® od kolekcie 08_09 s antibakteriálnou úpravou niektorých svojich výrobkov. Ošetrenie výrobkov prírodnými a recyklovanými soľami striebra už v procese výroby účinne predchádza tvorbe baktérii. Pre uživateľa to znamená odbúranie nežiaduceho zápachu v dôsledku potenia sa. Technoogia Polygiene® zaisťuje dlhotrvajúce antibakteriálne účinky, ktoré sa nestrácajú ani pri opakovanom praní.

 

Výhody Buff®-u

vetruvzdorný, priedušný, odvádza vlhkosť smerom preč od tela, schne do niekoľkých minúť, jemnosť, ľahkosť, je tkaný vcelku - čo zvyšuje jeho elasticitu, ľahko sa prispôsobý, pohodlný, zachováva si svoj tvar, možno ho prať v práčke, stálofarebný, unisex - väčšina vzorov je univerzálnych, nemusí sa žehliť, ponúka tri veľkosti (dospelí, juniori, deti).

 

Výhody oproti konkurencii

 

- Buff® je ORIGINÁLNA značka vo svete, ktorá prišla ako prvá na trh s nápadom multifunkčných šatiek (r. 1992). Všetky ďalšie značky, ktoré vyrábajú podobné produkty túto myšlienku len okopírovali a s týmto trendom pokračujú približne takto: Buff nazvali „tube“, Polar Buff nazvali „tube with polar fleece“; keď Buff® navrhol nové dve veľkosti – Baby a Junior Buff®, kopírujúca konkurencia to nazvala a propagovala ako nový produkt pre deti, hoci jeho veľkosť bola rovnaká, ako pri dospeláckych multifunkčných šatkách.

 

- Zatiaľ čo dizajnéri a vývojári spoločnosti Original Buff® pracujú na novej kolekcii celých 12 mesiacov, konkurentom sa ju podarí okopírovať len v priebehu niekoľkých mesiacov.

 

- Original Buff® ma silne vybudovanú marketingovú politiku. Vďaka aktívnej reklame a hlavne kvalitným výrobkom je táto značka známa všade vo svete.

 

- Dizajn je jedna z najsilnejších stránok Buff®. Buff® má v ponuke veľké množstvo rôznych vzorov a farieb, aby si každý zákazník mohol vybrať tú, ktorá sa mu najviac páči: elegantná, zábavná, nenápadná, farebná, vážna, moderná, či klasická. V ponuke je viac ako 300 variant.

 

- Drvivá väčšina konkurentov nepoužíva pri výrobe multifunkčnej šatky mikrovlákna, preto ich produkty sú menej elastické, menej dýchajú, sú menej vetruvzdorné, dlhšie schnú, a tým jeho nosenie nie je až tak príjemné.

 

- Produkty konkurencie nemajú štandardné veľkosti. Náhodne vybraté šatky majú rôzne veľkosti (najmä čo sa týka ich šírky). Konkurenti nemôžu produkovať vysoko kvalitné výrobky bez potrebnej technológie. A tak sa stáva, že kontrola kvality je nízka alebo žiadna.

 

- Buff® používa unikátne balenie na rozdiel od konkurencie, čo je ich ďalšou silnou marketingovou črtou. Zákazníci ľahko spoznajú Buff® skrz ich typické kartóniky a tak ich rýchlo odlíšiť od konkurenčných výrobkov

 

- Všetky Buff® výrobky sú označené Buff® logom (natlačené malé čierne logo na textílii). Original Buff® nevyrába produkty pre svoju konkurenciu. Nie je pravda, ak sa vraví, že kópia bola vyrobená  výrobcom Buff®, alebo že je to rovnaká kvalita za nižšiu cenu.

 

- Ochrana pred slnkom: Výrobca Original Buff® dáva pravidelne testovať nielen svoje, ale aj konkurenčné výrobky rôznym nezávislým inštitúciám zaoberajúcim sa testovaním textilných výrobkov – AITEX & ARPANSA. Okrem iného, predmetom testovania je aj stupeň ochrany voči ultrafialovému žiareniu. Tieto inštitúcie sa zhodli na tom, že niektorí konkurenti Original Buff® poskytujú zákazníkm klamlivé informácie a vyvrátili tvrdenie, že „tubular headwear“ (vyrábaný jedným z konkurentov) podobný multifunkčnej šatke Buff® zabezpečuje ochranu UPF 50. Ich skutočná hodnota bola UPF 10-15. Napr. Original Buff® Coolmax poskytuje ochranu UPF 15-20 (Good protection).

 

- Použitie vysoko kvalitných vlákien - mikrovlákien a komplexného úpletového procesu má za následok zvyšovanie výrobných nákladov. Cena zodpovedá kvalite.